czwartek, 26 lipca 2012

Jak zorganizować pokaz filmowy?


Ciekawią Cię Nasze pokazy filmowe? W Twojej miejscowości lecą wyłącznie komedie romantyczne z Karolakiem? Jest rozwiązanie.

Sam/a zorganizuj taki wieczór!

Niestety nie możemy być w każdym mieście i wyświetlać nawet raz w miesiącu filmu. Horrory są projektem hobbstycznym i to fizycznie niemożliwe - nie stać nas na dojazdy.

Od początku.

W sierpniu 2011 roku stwierdziliśmy, że nasza strona mogłaby poszerzyć działalność o wyświetlanie filmów. Stwierdziliśmy że chcemy dzielić się doświadczeniami, wiedzą i niezwykłymi filmami z innymi hobbystami. Nie mieliśmy jeszcze wielkiej mocy sprawczej, ale udało się.

W rocznicę "Chwili Grozy", chcielibyśmy uruchomić podobne eventy w całej Polsce.

Jeśli macie już chętną osobę lub paczkę by się tym zajmować - musicie mieć miejsce do wyświetlania filmów. Praktycznie wszędzie są kluby lub większe bary ze scenami i projektorami. Takie przybytki są bardzo chętne do współpracy ponieważ na pewno mają "puste" dni lub terminy. Nie chcą także z reguły żadnych pieniędzy. My musieliśmy szukać takiego klubu sami (mieliśmy farta, bo prawie od razu odpisał nam rewelacyjny Klub Chwila - chociaż były także inne zainteresowane), natomiast jeśli podacie nam nazwy i kontakty do miejsc w Waszych miastach - chętnie pierwsze przełamywanie lodów weźmiemy na siebie i postaramy się wyniuchać całą sprawę. Gdy zdobędziemy jakieś informacje - co miesiąc z chęcią zrobimy także wydarzenie o nadchodzącym pokazie lub przekierujemy do wydarzenia które zrobi przyjazne Wam miejsce. Iść do klubokawiarni czy kogoś chętnego - musicie niestety sami - ale na pewno będzie już łatwiej z naszym ponad 2 tysięcznym zapleczem fanów. Ludzie tam pracujący są na pewno mili i z chęcią przyjmą projekt pod swój dach. Dla nich to dodatkowa grupa ludzi w być może słaby zarobkowo dzień.

JEDNAK:

Filmy muszą być oryginalne, a klub musi mieć stosowną licencję na wyświetlanie. Jeśli nie ma takiej licencji, warto zainteresować się domami kultury - które prawdopodobnie statutowo mają nadaną możliwość puszczania tego typu rzeczy. Wszystko jest do wyjaśnienia w pierwszej rozmowie, którą my możemy się zająć. Jeśli klub posiada licencje na wyświetlanie, trzeba pamiętać że pokazy są edukacyjne - ktoś musi się przed filmem publicznie wypowiedzieć. Nie jest to długie ani przesadnie męczące - wystarczy przekazać kilka informacji o podgatunku filmu, ciekawostkach z planu lub nagrodach które dostał.

Nasze pokazy starają się pokazać każdy zakamarek grozy od filmu z wielkimi zwierzętami, przez zombie do seryjnych zabójców - by wskazać widzom jak wiele mają do zobaczenia. Dlatego idziemy pewnym szlakiem i o nim opowiadamy. Rzecz dla osoby która podejmie się organizacji jest na pewno banalnie prosta - ponieważ z pewnością ma dosyć rozległą wiedzę.
Pokazy nie muszą nosić naszej nazwy i nie będą przez nas organizowane - jednak z chęcią włączymy się w ich promocje. Mogą przybrać dowolną formę - ale razem raźniej więc współpraca jest jak najbardziej potrzebna. Do tego fajnie czuć się grupą i mieć poczucie że coś takiego dzieje się na raz w kilku miastach.

Co puszczacie i kiedy - dla Nas nie ma znaczenia, ale sugerujemy coś co nie leci co tydzień w telewizji. Początki mogą być trudne, ale daje to dużo radości. Prawdopodobnie nie będzie możliwe puszczanie we wszystkich miastach tego samego - ale na pewno wytworzycie własny styl.

Może trochę o minusach, bo nie będziemy ukrywać że takie też są. Pokazy muszą być bezpłatne, co oznacza że jeśli nie masz całego poddasza płyt DVD będziesz raz w miesiącu ponosić koszty za które nikt Ci nie odda. Z reguły zdobywamy płyty od znajomych, z allegro czy wydań z gazet. Nie jest to wielka inwestycja, a zabawa jest przednia.

Należy mieć też na uwadze, że być może z początku, albo nawet ze środka - pokazy nie będą cieszyć się popularnością, więc nie należy płakać że kupiło się DVD za 50zł dla 3 osób, z czego dwójka jest Twoimi znajomymi. Tak po prostu bywa.

No i jeśli się już zacznie, wypadałoby ten miesiąc w miesiąc robić jeden pokaz po drugim. Ale nawet gdy przyjdzie 10 osób, z czego dwie podejdą do Ciebie i powiedzą "gratuluje" - cała impreza jest tego warta.

Jeśli w Twoim mieście nic się nie dzieje, sam to zrób!

Więcej informacji i odpowiedzi na pytania, pod adresem horroryfb@gmail.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz