sobota, 4 lutego 2012

Oscarowa Chwila Grozy: Misery oraz Dracula - Edukacyjny pokaz filmowy

Kolejny miesiąc, kolejny pokaz! Tym razem z okazji Oscarów - aż dwa obrazy - które dostały tą najważniejszą filmową nagrodę!

-------

Misery (1990) - ok 18:00

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Paul Sheldon (James Caan) jest autorem cyklu powieści o Misery Chastein. Po kilku wydanych książkach postanawia zakończyć serię i uśmiercić główną bohaterkę. Wracając do Nowego Jorku z gotowym maszynopisem, natrafia na śnieżycę i jego samochód spada z drogi. Ratuje go Annie Wilkes (Kathy Bates (I)), była pielęgniarka. Kobieta jest wielką fanką Paula i w zamian za troskliwą opiekę prosi go o możliwość przeczytania jego najnowszej książki. Niestety, po zakończeniu lektury Annie wpada we wściekłość. Nie zgadza się na to, aby Misery umarła i postanawia zmusić Paula do napisania nowej wersji książki.
--------

Dracula (1992) - ok 20:30

Kolejna ekranizacja powieści o najsłynniejszym z wampirów. Prawnik Jonathan przyjeżdża do Transylwanii, by doprowadzić do podpisania umowy z hrabią Drakulą. Arystokrata chce kupić stare ruiny opactwa pod Londynem. Widząc zdjęcie narzeczonej Jonathana, Miny, hrabia rozpoznaje w niej Elisabetę, swoją żonę, która popełniła samobójstwo w... 1462 roku. Zrozpaczony Drakula zaprzedał wówczas duszę diabłu. Wierząc, że odnalazł w końcu ukochaną, zatrzymuje Jonathana w swoim zamku, sam zaś jedzie do Londynu. Przeobraża się w młodego i szarmanckiego księcia Vlada. Wkrótce spotyka Minę. Miłość odżywa na nowo. Tylko czy z wzajemnością?

--------

Szczyty klasyki znów na dużym ekranie! Wersje z napisami - oglądamy na słuchawach do Silent Disco!!!

Dodatkowo krótkometrażówka niespodzianka - co miesiąc inna!

Impreza odbędzie się w Warszawie w Klubie Chwila ul. Ogrodowa 31/35 (http://facebook.com/ChwilaKlub) o godz. 18:00 - 26 lutego 2012.

Przed pokazem edukacyjne wprowadzenie w temacie grozy. Po pokazie dyskusja o filmach.

Na miejscu można zaopatrzyć się w piwo i popcorn oraz naszego specjalnego krwistego drinka :)

Serdecznie zapraszamy Was i Waszych znajomych:)

Do zobaczenia!

0 komentarze:

Prześlij komentarz